سوالات متداول شما درخصوص خرید ، سفارش ، پشتیبانی و ارسال کالا در این بخش قرار گرفته است
آیا قیمت های فروشگاه مجد مارکت به روز می باشند؟

بله، مجد مارکت همواره تمام تلاش خود را انجام می دهد تا وضعیت قیمت و موجودی کالا در سایت به روز باشد.

آیا امکان تخفیف روی قیمت های سایت وجود دارد؟

بله، مجد مارکت با توجه به سبد خرید مشتریان ، آنها را شامل تخفیف های پله ای و تصاعدی می نماید؛ علاوه بر این کد تخفیف ویژه مشتریان ثابت و همیشگی همواره در دسترس بوده و جشنواره ها و پروموشن های مجد مارکت بصورت مداوم برگزار و فعال می باشند.

از وضعیت سفارشی که ثبت کرده‏‌ام، چگونه می‌‏توانم مطلع شوم؟

مجد مارکت از طریق ارسال پیامک‏ و ایمیل، مرحله به مرحله وضعیت سفارش را به شما اعلام می‏‌کند.

علاوه بر آن، در صورتی که عضو سایت باشید می‏‌توانید وارد کنترل پنل خود شده و در بخش سفارشات از وضعیت سفارش مطلع شوید و در صورت عدم عضویت هم میتوانید با وارد کردن کد رهگیری در بخش پیگیری سفارش از وضعیت سفارش خود مطلع گردید.

برای انتخاب و خرید کالا در سایت نیاز به مشاوره دارم، آیا امکان مشاوره پیش از خرید برای مشتری مقدور است؟

بله، کارشناسان فروش مجد مارکت همواره تمام تلاش خود را می‏‌کنند تا اطلاعات مورد نیاز برای خرید هر کالا در فروشگاه ثبت شود، اما با این حال در صورتیکه اطلاعات موجود در سایت برای شما کافی نبود مجد مارکت امکان استفاده از گفتگوی آنلاین اینترنتی را در حداقل زمان ممکن با کارشناسانش فراهم آورده است، در ضمن شما نیز می توانید ابتدا سفارش خود را در سیستم ثبت و پس از تماس کارشناسان سوالات خود را مطرح، سپس در صورت تمایل سفارش خود را نهایی بفرمایید.

چگونه می توانم از هزینه ارسال کالا به شهر یا منطقه خود مطلع گردم؟

مشتریان محترم مجد مارکت هنگام ثبت سفارش و قبل از پرداختن هرگونه وجهی می توانند روشهای ارسال و هزینه مرتبط با هر کدام از آنها را مشاهده نمایند. این هزینه ها توسط سیستم و بر اساس روش ارسال انتخابی، حجم و وزن کالا و مسافت تا شهر مقصد بصورت محاسبه و نمایش داده می شوند.

آیا برای خرید از فروشگاه مجد مارکت، حتما باید در سایت عضو باشم؟

شما با عضویت در سایت علاوه بر آنکه از جشنواره ها و تخفیف ها اطلاع پیدا می کنید، می توانید از سایز مزایا و امتیازات این عضویت بهره مند گردید.

آیا می‌توانم خرید با تعداد بالا و بصورت عمده از مجد مارکت داشته باشم؟

بله، شما می توانید با انتخاب پلن تعداد مورد نظر خود از کالا، آن را سفارش داده و مشمول ارسال مناسب و تخفیف در خرید بصورت عمده شوید. در ضمن در خصوص موجودی انبار مجد مارکت و نحوه ارسال و هزینه ها نیز می توانید با کارشناسان فروش مجد مارکت ارتباط اینترنتی و یا تلفنی داشته باشید.

آیا پرداخت اینترنتی وجه سفارش در مجد مارکت امن است؟

شما هنگام پرداخت اینترنتی وجه سفارشات خود در فروشگاه اینترنتی مجد مارکت وارد درگاه پرداخت بانکی شده و از طریق درگاه و وب سایت آن بانک، وجه خود را پرداخت می نماید. لازم به ذکر است که درگاه های پرداخت بانکی نیز با توجه به استفاده از پروتکل های https بستری امن برای پرداخت اینترنتی می باشند. در ضمن برای احتیاط بیشتر شما می توانید در هنگام ورود اطلاعات کارت بانکی خود از صفحه کلید مجازی استفاده کنید و به نشانه قفل پیش از آدرس درگاه در آدرس بار توجه نمایید.

می‏‌توانم سفارشم را تلفنی ثبت کنم؟

بله، افرادی که هر دلیلی دسترسی به اینترنت نداشته یا ثبت سفارش بصورت اینترنتی برای آنها سخت می باشد، می توانند بصورت تلفنی سفارش خود را ثبت و از طریق پیامک آن را تائید نمایند اما  به منظور تسریع فرایند پردازش و ارسال سفارش و نیز کاهش امکان بروز خطا در ثبت سفارش توضیه می گردد مشتریان محترم ‏سفارشات خود را بصورت اینترنتی شخصاً ثبت نمایند.

آیا می‌توانم برای شخص دیگری از مجد مارکت خرید کنم و سفارش تحویل آن شخص داده شود؟

بله، با قید این مطلب در هنگام خرید که سفارش تحویل شخص دیگر داده می شود، می توان کالا را به شخص مورد نظر شما تحویل داد و همچنین امکان بسته بندی کردن شکیل کالای خریداری شده شما نیز برای مشتری وجود دارد.